crossdocfacebooklinkedinmailuploadweb
serwis wspierający płynność dla MŚP

Najlepszy program do wystawiania faktur

1.
długość bezpłatnego okresu:

90 dni

Cena:
 • Basic – 8.99 zł/msc (po 3 miesiącach darmowego okresu próbnego)
 • Optimum – 14.99 zł/msc
 • Premium – 24.99 zł/msc

Cechy:
 • Przejrzysty interfejs (wystawianie faktur poniżej 30 sekund)
 • Szeroka gama integracji
 • Wirtualny segregator na dokumenty przychodowe i kosztowe
 • Umożliwia generowanie raportów księgowych i plików JPK
 • Możesz go połączyć z dowolnie wybraną księgowością
2.
długość bezpłatnego okresu:
Do 10 dokumentów
cechy:
 • Optymalne rozwiązania dla dużych firm
 • Możliwość wystawienia różnych dokumentów sprzedażowych
 • Możliwość wystawiania faktur w innych walutach
 • Interfejs programu w języku angielskim, francuskim i niemieckim
 • Automatyczna wysyłka faktur drogą mailową
Cena:
 • Moduł podstawowy – 11 zł/msc
 • Księga podatkowa – 28 zł/msc
 • Magazyn – 36 zł/msc
 • Księga Handlowa – 99 zł/msc

Każda funkcja to osobny koszt, czyli jeśli zdecydujemy się na wszystkie powyższe to miesięczny koszt to 174 zł.

3.
długość bezpłatnego okresu:
30 dni
cechy:
 • Możliwość wystawienia różnych dokumentów sprzedażowych
 • Faktury w około 30 wersjach językowych
 • Możliwość wybrania jednego z 7 dostępnych szablonów do faktury
 • Integracja z drukarką fiskalną
Cena:
 • Standard – 15.20 zł/msc
 • Pro – 23.20 zł/msc
 • Pro Plus – 45.60 zł/msc
4.
długość bezpłatnego okresu:
Do 10 faktur/msc
Cechy:
 • Faktury wystawiane w dowolnej walucie
 • Integracja z Allegro
 • Integracja z kalendarzem Google
 • Wysyłanie faktur na mail, sms
Cena:
 • Fakturowanie – 100 zł/rok
 • Księgowanie – 37 zł/msc
 • Biuro rachunkowe – 89 zł/msc lub 119 zł/msc

Jak wybrać najlepszy program do fakturowania?

Proces wyboru programu do wystawiania faktur online bywa sporym wyzwaniem dla przedsiębiorcy. Podczas poszukiwań warto mieć na uwadze liczne aspekty, które pozwolą na dopasowanie programu do potrzeb firmy. Istnieje wiele propozycji, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Przyjrzyjmy się temu, jaki program do faktur online będzie doskonałym rozwiązaniem. Jak dokonać wyboru? O czym pamiętać podczas poszukiwań programu do wystawiania faktur?

Program do faktur przez Internet

Jak wybrać program do fakturowania? Każdy, kto poszukuje takich rozwiązań, powinien mieć na uwadze funkcje. Mają one na celu ułatwiać sprawne tworzenie dokumentacji i wspomagać rozwiązywanie problemów z płynnością finansową. W tym wypadku niezwykle ważny jest faktoring. Co to jest faktoring? Najprościej rzecz ujmując, jest to usługa finansowania przedsiębiorcy. Polega na zamianie należności o przyszłych terminach płatności na środki pieniężne. W praktyce faktorant korzysta ze szczególnego rodzaju pożyczki, która ma zostać spłacona przez dłużników faktoringowych. 

Kolejną ważną opcją podczas wyboru programu do fakturowania jest windykacja. W efekcie nasza firma nie będzie skazana na brak środków pieniężnych. Co ciekawe, wiele korzyści daje przycisk szybkiej płatności na fakturze. Jest on doceniany zwłaszcza przy kontrahentach, którzy często dokonują przelewy bez sprawdzania, czy numer konta bankowego jest prawidłowy.

Jak wybrać program do fakturowania?

Jaki jest dobry program do wystawiania faktur?To pytanie z pewnością nurtuje wielu przedsiębiorców. Pamiętajmy o tym, że na początku działalności możemy mieć do czynienia z brakiem wpływów finansowych, co nie wpływa korzystnie na funkcjonowanie firmy. Nie bez znaczenia są zatem dodatkowe profity, które bywają nazywane strefą korzyści. Okazuje się, że bardzo często firmy tworzące aplikacje do wystawiania faktur współpracują z innymi podmiotami, których wcześniej byśmy ze sobą nie powiązali. Za pomocą strefy korzyści nasza firma może cieszyć się profitami i zniżkami za to, że wystawiamy faktury w danej aplikacji. 

Początkujący przedsiębiorca z pewnością zwraca uwagę na koszty operacyjne, które wiążą się z wystawianiem faktur. Powinniśmy dokładnie sprawdzić, która firma zapewnia bezpłatny okres próbny i z jakimi kosztami musimy się liczyć. Oczywiście ogromne znaczenia ma też jakość programu do fakturowania. Warto postawić na nieco droższe rozwiązania, które zapewnia wygodę i intuicyjność. 

Jaki program do faktur online?

Program do faktur online powinien spełniać wszystkie oczekiwania przedsiębiorcy. Jaki program do faktur przez Internet będzie dla nas najlepszy? W tej sytuacji korzystnie na tle innych rozwiązań wypada Faktura.pl. Aplikacja została stworzona z myślą o przedsiębiorcach z każdej branży. Co warto docenić? Przede wszystkim czytelny i przejrzysty interfejs, który pozwala zachować swobodę podczas pracy. Dokumenty wystawimy w kilkanaście sekund, korzystając z jednej sesji. Z pewnością znaczenie ma też długość darmowego użytkowania aplikacji – aż 90 dni. W tym okresie można korzystać z szerokiego wachlarza różnorodnych usług. 

Jaki jest dobry program do wystawiania faktur?

Dobry program do wystawiania faktur wspiera przedsiębiorców w zachowaniu płynności finansowej. Aplikacja Faktura.pl jest zintegrowana z faktoringiem i windykacją. Jaki faktoring wybrać? Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom łatwiej znajdziemy odpowiedź na to pytanie. Nie musimy martwić się niewypłacalnymi kontrahentami i kłopotami z płynnością finansową naszej firmy. Poza tym, niezawodny program pomoże nam w sprawnym przepływie środków pieniężnych. Chodzi tutaj o przycisk szybkiej płatności na dokumencie. 

Warto podkreślić, że niezawodny program do fakturowania nie obciąży portfela przedsiębiorcy nawet po okresie bezpłatnym. Co ciekawe, skorzystamy także ze strefy korzyści, gdzie znajduje się dziesięć firm współpracujących z Faktura.pl. Rejestracja jest jednoznaczna ze skorzystaniem ze zniżek, jakie są oferowane przez partnerów. 

Jaki program do fakturowania dla małej firmy?

Program do fakturowania dla małej firmy trzeba dobrać zgodnie z potrzebami działalności. W tym wypadku doskonałym wyborem jest Faktura.pl. Najważniejsze cechy tej aplikacji to:

 • Szeroka gama integracji
 • Przejrzysty interfejs
 • Segregator wirtualny na dokumenty kosztowe i przychodowe
 • Możliwość generowania raportów księgowych i plików JPK
 • Dowolne łączenie z księgowością

Jak widać, ten program jest wygodny i łatwy w obsłudze. Nie ma mowy o wysokich kosztach, co docenią małe firmy. Od tej pory wystawiania dokumentacji jest niezwykle czytelne i łatwe. Nie musimy liczyć, ile darmowych dokumentów możemy wystawić do końca miesiąca i martwić się niewypłacalnością kontrahentów. Bezpłatny okres użytkowania aplikacji jest ogromną zachętą dla każdej firmy.

Na co zwracać uwagę przy wyborze programu do wystawiania faktur online?

Szukając programu do wystawiania faktur online, powinieneś na pewno zwrócić uwagę na funkcje, które ułatwią Ci nie tylko sprawne tworzenie dokumentu, ale i pomogą Ci z problemami związanymi z szeroko pojętą płynnością finansową. Na pewno takie opcje, jak faktoring, czy windykacja sprawią, że Twoja firma nie będzie skazana na brak dochodów. Przycisk szybkiej płatności na fakturze też jest bardzo pomocny przy kontrahentach, którzy cenią sobie sprawne przelewy bez sprawdzania, czy numer konta bankowego jest odpowiedni.

Brak wpływów pieniężnych na początku działalności firmy na pewno nie działa dobrze na dalsze jej funkcjonowanie. Warto też zwrócić uwagę na dodatkowe profity, które są często określane, jako strefa korzyści. Firmy, tworzące aplikacje do wystawiania faktur często współpracują z innymi podmiotami, których wcześniej nie powiązałbyś ze sobą. Dzięki takiej strefie korzyści Twoja firma może dostać zniżki lub inne profity za to, że akurat wystawiasz faktury w takiej, a nie innej aplikacji.

Dla początkujących przedsiębiorców na pewno istotne są koszty operacyjne związane z wystawianiem faktur. Dlatego też warto spojrzeć, która z firm oferuje najdłuższy bezpłatny okres próbny oraz jakie są koszty po jego skończeniu. Nie należy jednak zapominać o jakości, bo czasem warto wydać parę złotych więcej miesięcznie, mając większą wygodę, niż zaoszczędzić tę kwotę i męczyć się z nieintuicyjną aplikacją.

Recenzja Faktura.pl:

Aplikacja Faktura.pl wypada najlepiej na tle konkurencji. Nasza opinia opiera się na tym, że wspomniany program do wystawiania faktur jest stworzony z myślą o przedsiębiorcach i nie jest to puste hasło.
Interfejs jest czytelny i przejrzysty, tak żeby każdy mógł poczuć się swobodnie przy wystawieniu faktury. Wystarczy zaledwie jedna sesja, żeby nowy przedsiębiorca zaczął wystawiać dokumenty krócej, niż w 30 sekund. Na pewno pomaga w tym również długość darmowego użytkowania aplikacji. Nikt na rynku nie proponuje, tak długiego bezpłatnego okresu (90 dni), podczas którego można się cieszyć szerokim wachlarzem usług, jaki proponuje faktura.pl.

À propos usług: Faktura.pl wspiera przedsiębiorców w ważnym aspekcie, jakim niewątpliwie jest płynność finansowa. Jest to wynikiem integracji aplikacji z windykacją i faktoringiem – dzięki temu można nie martwić się niewypłacalnymi kontrahentami. Faktura.pl pomaga również w sprawnym przepływie finansów, dzięki przyciskowi szybkiej płatności na dokumencie.

Na początku każdej działalności przedsiębiorców najbardziej interesują finanse. Faktura.pl na pewno nie obciąża portfela nawet po bezpłatnym okresie. w aplikacji można również skorzystać ze strefy korzyści, gdzie znajduje się 10 firm współpracujących z Faktura.pl. Rejestrując się w aplikacji, można skorzystać ze zniżek, jakie proponują partnerzy.

Reasumując, faktura.pl to program, który jest tani i wygodny w obsłudze. Dzięki tej aplikacji wystawianie dokumentów jest proste i czytelne. Przedsiębiorca nie musi liczyć, ile jeszcze ma darmowych dokumentów do wystawienia do końca miesiąca, oraz nie przejmuje się niewypłacalnymi kontrahentami. Bezpłatny 90-dniowy okres użytkowania aplikacji powinien przekonać każdego przedsiębiorcy do związania się na dłużej z Faktura.pl.