crossdocfacebooklinkedinmailuploadweb
serwis wspierający płynność dla MŚP

eFaktor – czym zajmuje się firma i jakie zalety niesie ze sobą korzystanie z jej usług?

banner 1

Rodzaj:

Firma faktoringowa

Numer REGON:

360668153

Numer NIP:

9512387426

Numer KRS:

0000539205

Data rejestracji KRS:

19 stycznia 2015

Godziny pracy:

poniedziałek – piątek:
8:00 – 16:00

Adres firmy:

ul. Branickiego 15
02-972 Warszawa

Strona www:

Firma eFaktor została założona w 2015 roku, by wspomóc małe i średnie przedsiębiorstwa w utrzymaniu płynności finansowej. Głównym celem działalności są usługi faktoringowe dla firm, które nie mogą otrzymać wsparcia finansowego z sektora bankowego. 

Najważniejsze informacje o firmie eFaktor S.A

Firma eFaktor została zarejestrowana w KRS 19 stycznia 2015 roku pod numerem 0000539205. Numer REGON 360668153, NIP 9512387426. Siedziba firmy mieści się w Warszawie przy ul. Branickiego 15, a biuro można odwiedzić od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. 

Spółka powstała z myślą o przedsiębiorcach, którzy mieli złe doświadczenia z faktoringiem bankowym i innymi produktami finansowymi. eFaktor oferuje wsparcie finansowe przedsiębiorstwom, które nie mają zdolności kredytowej, a także akceptowani się klienci, mający zaległości w BIK, ZUS, US, KRD czy w BIG. Zasady naliczania prowizji są proste, a duża elastyczność pozwala dopasować ofertę do potrzeb każdego klienta. 

EF 114 750x200 1

Faktoring – co warto o nim wiedzieć?

Faktoring jest pojęciem dość szerokim i choć ma on wpływ na rozwój działalności każdej z firm, to właściciele nie do końca wiedzą, na czym ta usługa polega. Mianowicie głównym zadaniem faktoringu jest zmiana faktury na gotówkę. Umożliwia on otrzymanie gotówki w bardzo krótkim czasie, nawet kilka minut od wystawienia konkretnej faktury, a więc jest to oferta dla wszystkich, którym zależy na terminowym opłacaniu. 

Z takiej usługi korzystają nie tylko małe, ale i średnie przedsiębiorstwa, a także mikroprzedsiębiorcy, którzy chcą sprawnie regulować wszystkie zobowiązania wobec swoich kontrahentów. Oczywiście oferta firm faktoringowych jest bardzo szeroka i wiele właścicieli firm zastanawia się, którą z nich wybrać. W tym artykule przedstawiona jest oferta spółki eFaktor, która jest jedną z popularniejszych w tej branży. 

Czym wyróżnia się firma eFaktor?

Z racji tego, że spółka eFaktor została założona w 2015 roku, to nie ma ona dużego doświadczenia, a mimo to wielu przedsiębiorców ceni sobie współpracę z nimi. Dlaczego tak się stało? Nie zawsze doświadczenie się liczy, tak jak ma to miejsce w tym przypadku. Spółka została założona, by konkurować z kredytami, ale i z pożyczkami z różnych źródeł finansowania. Dzięki temu oferta jest skierowana do szerokiego grona przedsiębiorców, którzy potrzebują wsparcia w codziennej działalności. eFaktor jest firmą działającą rzetelnie i dokłada ona starań, by wszyscy właściciele firm mogli skorzystać z finansowania. Głównym celem spółki jest poprawa płynności finansowej przedsiębiorstw, by mogły one działać i rozwijać się, konkurować z innymi, a także by mogły przezwyciężyć kryzys, który w każdej chwili może się pojawić. 

Faktoring online – zalety korzystania z firmy eFaktor

elastycznosc

oferta skierowana do szerokiego grona przedsiębiorców

elastycznosc

elastyczne warunki współpracy

przejrzysta oferta

czytelność i przejrzystość oferty

minimum formalnosci

formalności ograniczone do minimum

profesjonalizm 1

profesjonalne podejście do każdego klienta

Korzyści płynących z korzystania z usług eFaktor jest dość sporo, a wśród nich warto też wspomnieć o stronie internetowej, która jest przejrzysta i zawiera wszystkie niezbędne informacje dla nowych i stałych klientów. Na uwagę zasługuje także skrupulatnie prowadzona kampania marketingowa, dzięki której spółka osiągnęła sukces w tej branży i cały czas dociera do nowych klientów. Dobra reklama jest kluczem do sukcesu i eFaktor o tym wie i realizuje swoje zadania skrupulatnie. Osoby, które nie wiedzą, czym zajmuje się spółka, mogą wszystkiego dowiedzieć się ze strony internetowej, dzięki czemu klient może oszczędzić sobie trudu szukania w Internecie dodatkowych informacji. 

Niezaprzeczalnym faktem jest elastyczność eFaktor. Usługi oferowane przez spółkę są dostosowywane do indywidualnych wymogów przedsiębiorcy. Zatem praktycznie każdy może skorzystać z jej doświadczenia, co przyciąga tak liczne grono kontrahentów. Na uwagę także zasługuje mała ilość formalności, jakie trzeba załatwić, co dla wszystkich właścicieli firm jest ważne, gdyż na co dzień są oni obłożeni dużą ilością dokumentów. Pomoc spółki przybiera różne formy, dzięki czemu przedsiębiorcy wchodzący we współpracę z eFaktor, zyskują wiele korzyści. Z tego względu ta młoda spółka cieszy się tak dużą popularnością. 

Czy eFaktor cieszy się dobrymi opiniami?

Przedsiębiorcy szukający usług faktoringowych w pierwszej kolejności szukają oferty skrojonej do ich potrzeb. Jest to oczywiście naturalne zachowanie, gdyż każdy chce, by firma zaspokoiła jego potrzeby i wymogi na najwyższym poziomie. Nie zawsze jednak można przeanalizować dokładnie ofertę firmy, a dodatkowo nie każdy będzie w stanie zaczerpnąć rzetelnych informacji o konkretnej spółce. To sprawia, że większość sugeruje się opiniami zamieszczonymi w Internecie i na ich postawie wyszukuje konkretnych usług. Oczywiście takie podejście jest odpowiednie, ale zawsze należy pamiętać, że opinie są subiektywnym odczuciem i należy traktować je nie zawsze z pełnią powagi. 

Jeśli jednak chodzi o opinie dotyczące spółki eFaktor, to te są pozytywne, co można zauważyć po licznych wpisach i recenzjach, jakie zbiera ta spółka. W tych komentarzach najczęściej przewijają się informacje dotyczące ograniczonych do minimum formalności, a także niskich wymagań, by otrzymać wsparcie. Przedsiębiorcy, którzy chcą szybko wyjść z kryzysu lub rozwinąć swoją działalność dowiadują się z opinii, że spółka rozpatruje szybko wnioski i są to wnioski rozpatrzone pozytywnie. Wśród najpopularniejszych korzyści płynących ze współpracy z eFaktor jest dostosowanie oferty do indywidualnych wymagań kontrahenta, o czym także można poczytać. 

Wsparcie finansowe oferowane przez spółkę nie tylko dociera do kontrahentów w krótkim czasie, ale też, by wejść we współpracę, nie ma konieczności wychodzenia z domu. Wszystko można załatwić online, co dla większości przedsiębiorców jest kluczowe. Wystarczy wejść na stronę eFaktor i tam w prosty sposób można wypełnić wniosek z dowolnego miejsca w kraju. 

efaktor photo2

Faktoring online – jakie usługi świadczy eFaktor?

Spółka założona w 2015 roku cieszy się dużą popularnością, a to głównie za sprawą wysokich kompetencji i szerokiego spektrum usług oferowanych przedsiębiorcom. Kontrahenci mogą uzyskać wsparcie na różnych płaszczyznach, choć oczywiście głównym zadaniem jest wsparcie gotówkowe oraz pokrycie kosztów wynikających z faktur. Osoba korzystająca z usług spółki może już po paru minutach uzyskać środki finansowe, co sprawia, że kontrahenci otrzymają bez problemów swoje pieniądze, co też pozwoli uniknąć niepotrzebnych problemów. Dzięki tym działaniom eFaktor pozwala uniknąć ryzyka wpadnięcia w zadłużenie, co oczywiście wpływa na to, że przedsiębiorca nie będzie miał zaległości finansowych, które mogą wpłynąć na stabilność i płynność finansową. Nawet drobne zaległości mogą w znacznym stopniu pogorszyć kondycję mniejszej  i średniej firmy.

Usługi spółki eFaktor są zbliżone do usług oferowanych przez firmy pożyczkowe. Zasada jest podobna, gdyż przedsiębiorca jest zobowiązany do zwrotu gotówki wraz z oprocentowaniem, jednak otrzymanie takiego wsparcia jest dużo prostsze i bardziej przejrzyste. Z faktoringu korzystają najczęściej małe i średnie przedsiębiorstwa, które najczęściej nie dysponują dużymi zasobami finansowymi, a tym samym mają mniejsze szanse na otrzymanie kredytu czy pożyczki z banku. Faktoring online pozwala zachować płynność finansową, ale też utrzymać stabilną kondycję firmy. To jednak nie wszystkie plusy. By osiągnąć sukces, trzeba zdobyć zaufanie kontrahentów i zbudować pozytywny wizerunek firmy. Możliwe jest to w każdej działalności jedynie, gdy przedsiębiorca terminowo wywiązuje się z płatności. Tylko z takimi firmami klient chce robić interesy, bo wie, że właściciel firmy jest odpowiedzialny i sumienny i wywiązuje się ze swoich zobowiązań.

Faktoring online w eFaktor – jak skorzystać z usług spółki?

Niezaprzeczalnym walorem skorzystania z usług eFaktor jest niewielka ilość formalności i warunków, jakie trzeba spełnić. Jednak, by można było nawiązać współpracę ze spółką, należy przede wszystkim być osobą pełnoletnią i prowadzić działalność gospodarczą. By uzyskać wsparcie, koniecznie należy określić rodzaj działalności, a także podać dane kontaktowe, w tym także numer telefonu i adres e-mail. Dzięki temu kontakt będzie znacznie szybszy. Ubiegając się o wsparcie, należy przedstawić obroty firmy, a także wskazać, jak długo przedsiębiorstwo działa na rynku. Wniosek składa się przez Internet, a więc wystarczy wejść na stronę eFaktor i tam wypełnić wszystkie niezbędne informacje. 

Składając wniosek online, można oszczędzić dużo czasu, a każdy przedsiębiorca bez problemu sobie poradzi z takim zadaniem, bo jest on dość prosty i przede wszystkim czytelny. Na stronie klient musi wcisnąć „wypełnij formularz”, a następnie pojawią się rubryki, które trzeba wypełnić. W nich wpisuje się dane osobowe, szczegółowe informacje o firmie, wśród których muszą znaleźć się informacje dotyczące stażu działalności, liczby kontrahentów oraz zysków. By wniosek został złożony poprawnie, konieczne jest wybranie limitu faktoringowego. Co to takiego jest? Mianowicie jest to maksymalny poziom finansowania, o jakie dane przedsiębiorstwo się ubiega.

Jeśli chodzi o limit faktoringowy, to w eFaktor możliwe jest uzyskanie mniejszego, jak i dość dużego wsparcia finansowego. Jak to się przekłada na liczby? W przypadku minimalnego limitu przedsiębiorca może liczyć na wsparcie 100 000 złotych. Jest to kwota, która pozwala rozwinąć swoją firmę bądź też pozwala wyjść z kryzysu finansowego. Można jednak wnioskować o dużo większe kwoty, a maksymalny limit określony przez eFaktor wynosi aż 15 000 000 złotych. Jak zatem widać, faktoring online umożliwia uzyskanie mniejszego, jak też i dużo większego wsparcia, dzięki czemu każdy przedsiębiorca może dostosować jego wartość do własnych potrzeb. 

efaktor faktoring 15 000 000

Jak eFaktor weryfikuje wniosek o wsparcie finansowe?

Każdy wniosek o uzyskanie wsparcia finansowego musi zostać zweryfikowany, dlatego też konieczne jest podanie wszystkich informacji wymaganych podczas składania formularza. Jedną z ważniejszych kwestii, jaką sprawdza eFaktor, jest sprawdzenie zdolności kredytowej. Jest to normalna praktyka, by ochronić spółkę przez nieuczciwymi klientami, a także, by zabezpieczyć swoją działalność. Podczas weryfikacji sprawdzana jest historia kredytowa i wszystkie wcześniejsze zobowiązania przedsiębiorcy. Podczas takich działań spółka zasięga informacji z raportów BIK, które mogą potwierdzić, czy dana firma jest rzetelna. 

Odmiany faktoringu w eFaktor – jakie usługi oferuje spółka?

Oferta eFaktor jest bardzo szeroka i dostosowana do różnych grup przedsiębiorców. Z tego względu też spółka oferuje różne odmiany faktoringu, wśród których znajdują się:

faktoring cichy

Faktoring cichy

jest usługą skierowaną do przedsiębiorców, którzy nie chcą, by ich kontrahenci wiedzieli, że faktury finansowane są przy wsparciu spółki eFaktor. Z tej formy najczęściej korzystają firmy chcące zachować poufność i jest to faktoring cieszący się dość dużą popularnością. 

profesjonalizm 1

Faktoring klasyczny

jest tradycyjną formą faktoringu, w którym jedna strona transakcji, która dokonuje sprzedaży towaru lub realizuje usługę i wystawia fakturę, płaci za nią. 

faktoring odwrotny

Faktoring odwrotny

jest kolejną formą oferowaną przez spółkę eFaktor i polega ona na tym, że dostawca otrzymuje środki od faktora wówczas, gdy przedsiębiorca wystawi fakturę. 

faktoring transportowy

Faktoring transportowy

skierowany jest do firm, które prowadzą działalność międzynarodową bądź ich firma działa w branży transportowej. 

Faktoring online oferowany przez eFaktor – jakie wnioski można wyciągnąć?

eFaktor jest dość młodą firmą, a mimo to osiągnęła ona w tej branży dość sporo i cieszy się dużą popularnością. Oczywiście wzięło się to przede wszystkim z przejrzystości oferty i dość szerokiego spektrum oferowanych usług skierowanych do różnych grup przedsiębiorców. Spółka wyróżnia się niewielką ilością formalności, a także wysokimi kosztami finansowania w połączeniu z szybką wypłatą wsparcia po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku. Zaletą spółki jest elastyczność i dopasowanie się do wymogów klientów i zmieniającego się rynku, co przekłada się na pozytywne opinie, o których można poczytać w Internecie. Wszystkie zalety, o których zostało napisane, sprawiają, że eFaktor wzbudza zaufanie wśród swoich klientów, a tym samym przyciąga nowych, którzy nie chcą ryzykować i zależy im na nawiązaniu współpracy z rzetelną firmą. 

Analiza oferty eFaktor pozwala stwierdzić, że jest to jedna z najatrakcyjniejszych ofert na rynku. Przedsiębiorcy korzystający z usług mogą szybko poprawić płynność finansową i wyjść z kryzysu, a dostosowanie oferty pod indywidualne wymogi sprawia, że każda sprawa jest traktowana jednostkowo. Na uwagę zasługuje też wysoki maksymalny limit faktoringowy, a co ważniejsze firma oferuje faktoring z terminalem, który jest skierowany do przedsiębiorców opierających działalność na płatnościach bezgotówkowych. Nie każda firma faktoringowa może pochwalić się taką ofertą.

Jak skontaktować się z eFaktor?

Osoby zainteresowane współpracą ze spółką eFaktor, mogą zadzwonić do biura pod nr telefonu 22 203 41 66 lub 22 203 41 67.

Można także napisać maila na adres: sekretariat@efaktor.com.pl

Porównanie usług faktoringu w spółce eFaktor i Santander

Dzięki usłudze faktoringu przedsiębiorcy mogą w szybki sposób poprawić swoją płynność finansową, a tym samym utrzymać pozytywny wizerunek firmy. Faktoring pozwala na zminimalizowanie ryzyka prowadzenia każdego biznesu, a szczególnie jest to istotne w przypadku mniejszych i średnich przedsiębiorstw, które znacznie trudniej podnoszą się po osłabieniu swojej pozycji na rynku. Faktoring umożliwia terminowe opłacanie wystawionych faktur, a usługi tego typu są oferowane przez różne instytucje finansowe, w tym przez banki i spółki faktoringowe. 

Jeśli ktoś decyduje się na nawiązanie współpracy z taką instytucją, to należy sprawdzić, czym ona się wyróżnia. Należy wziąć pod uwagę kluczowe aspekty. 

Szybkość działania

eFaktor

Proces weryfikacji wniosku realizowany jest w błyskawicznym tempie, a w większości przypadków przedsiębiorca otrzymuje decyzję już po kilku godzinach. Środki mogą zostać uruchomione nawet w przeciągu 24 godzin. 

Santander

Weryfikacja wniosku może zająć nawet kilka miesięcy, a więc konieczne jest uzbrojenie się w cierpliwość i czekanie na decyzję. 

Formalności

eFaktor

Wniosek można złożyć przez Internet, a wypełnienie jego zajmuje niewiele czasu. Wystarczy do wniosku dołączyć wyciąg bankowy oraz piliki JPK wygenerowane w formacie .xml i muszą one zawierać informacje z ostatnich 6 miesięcy. Nic więcej nie jest potrzebne, dzięki czemu załatwienie formalności nie jest czasochłonne.

Santander

Jeśli przedsiębiorca chce uzyskać wsparcie, to musi udać się do oddziału osobiście. Dopiero po wizycie możliwe jest skorzystanie z platformy internetowej Faktor24. 

Elastyczna oferta

eFaktor

Niezaprzeczalną zaletą spółki jest elastyczna oferta skierowana do różnych grup klientów. Przede wszystkim z usług eFaktor mogą skorzystać także przedsiębiorcy, którzy obciążeni są ryzykiem niewypłacalności kontrahentów. Nie ma konieczności spełniania warunków o minimalnych obrotach czy też czasie istnienia na rynku. Dodatkowo można skorzystać z faktoringu dotyczącego jedynie części obrotu lub nawet jednego kontrahenta. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie, dzięki czemu klient może otrzymać wsparcie wpisujące się w jego branżę i potrzeby. 

Santander

By nawiązać współpracę z Santander, przedsiębiorca musi prowadzić działalność na terenie Polski i musi mieć konto firmowe w Santander. Konieczna jest też pozytywna opinia zdolności kredytowej i uzyskanie pozytywnej wiarygodności płatniczej. Kolejnym warunkiem jest sprzedaż towarów lub usług, na których podstawie wystawiane są faktury VAT jedynie z odroczonym terminem płatności wynoszącym od 7 do 90 dni. 

Usługi oferowane dla klientów

eFaktor

W ofercie eFaktor są różne formy faktoringu, a wśród nich znajduje się faktoring jawny, cichy, odwrotny, eksportowy, a także faktoring odwrotny bez faktury. Ta ostatnia oferta jest jedyną taką oferowaną na polskim rynku.

Santander

W Santanderze przedsiębiorca może skorzystać z faktoringu jawnego, cichego, odwrotnego i eksportowego. 

Standardy obsługi klienta

eFaktor

Spółka stawia przede wszystkim na indywidualne podejście, ale też ma elastyczną i korzystną ofertę dla różnych grup przedsiębiorców. Po nawiązaniu współpracy klient zyskuje pomoc indywidualnego opiekuna, a także ma zapewnioną obsługę posprzedażową. Dodatkowo można też skorzystać z usług mobilnych doradców. Jeśli w trakcie współpracy pojawią się jakieś trudności, to ofertę można indywidualnie dopasować do obecnej sytuacji. 

Santander

Po nawiązaniu współpracy klient może skorzystać z platformy Faktor24, do której jest dostęp przez całą dobę. Można na niej sprawdzić saldo, zgłosić fakturę, a także sprawdzać raporty związane z faktoringiem. 

Który faktoring wybrać?

Kwestia wyboru firmy faktoringowej zależy od indywidualnych preferencji. Zaletą Santander są niższe prowizje, ale czas oczekiwania na decyzję może negatywnie odbić się na kondycji firmy. W eFaktor wniosek rozpatrywany jest szybko, a formalności są sprowadzone do minimum.